Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2009

Καλαμάτα-ΟΦΗ=1-1

Μοιράστηκαν τούς βαθμούς της ισοπαλίας ο ΟΦΗ και η Καλαμάτα σε ενα βαρύ αγωνιστικό χώρο απο την συνεχή βροχή που έπεφτε σε ολη την διάρκεια του παιχνιδιού.Δυστυχώς ο αρνητικός πρωταγωνιστής ήταν ο διαιτητής της αναμέτρησης.Πρίν το γκόλ της Καλαμάτας και ενω το σκόρ ήταν στο 0-0,ανεκόπη ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ επίθεση του ΟΦΗ που σίγουρα θα κατέληγε σε γκόλ.Εαν το σκόρ γίνονταν 0-1 τότε,σίγουρα θα μιλούσαμε για άλλο αποτέλεσμα σήμερα.Φανερά ανώτερος ο ΟΦΗ ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε τουλάχιστον να μην χάσει το παιχνίδι,ισοφαρίζοντας με τον Αγρίτη στο 85'

και έχοντας χάσει σημαντικότατες ευκαιρίες πρίν και μετά όπως το διπλό σούτ του Αγρίτη και την επίσης διπλή απόκρουση απο τον Μπαλτιμά τον πορτιέρο της Καλαμάτας.Ο ΟΦΗ δείχνει οτι απο παιχνίδι σε παιχνίδι θα γίνεται καλύτερος,καθώς-όπως και η Καλαμάτα-πρόκειτε για μια καινούρια τελείως ομάδα και είναι φυσικό να θέλει τον χρόνο της για να "δέσει".

Ενα Μεγάλο Μπράβο στα παιδιά απο Ηράκλειο,και στα παιδιά απο τον σύνδεσμο της Αθήνας που ταξίδεψαν στην Καλαμάτα και που υπο συνεχή βροχή δεν σταμάτησαν λεπτό να ενισχύουν τον ΟΦΗ !